Legenda českého a evropského fotbalu, přesto není držitelem žádného individuálního ocenění.
V povědomí fanoušků zůstal např. v písni „Dneska hráje Káďa“, kterou v polovině dvacátých let složil skladatel Karel Balling.
V civilu RNDr. a PharmDr. (doktor farmacie, tehdy používaný titul MgPH).
Rodák z Olomouce, legenda českého a evropského fotbalu, jenž v závěru své kariéry hrál rok (1933/1934) za S. K. Židenice. Ve středoškolských letech působil ve vinohradských klubech (Královské Vinohrady byly do roku 1920 samostatným městem). Rakousko-uherský školský systém tehdy studentům zakazoval hrát fotbal, a ti proto ke svým zápasům nastupovali inkognito pod přezdívkami, často si dokonce lepili vousy. Pešek si zvolil přezdívku Káďa, která mu zůstala až do konce života. V osmnácti letech přestoupil do Sparty Praha, v armádě přežil válku a po vzniku republiky začal naplno rozvíjet svůj sportovní talent.
Jako střední záložník a tvůrce hry byl pilířem klubu, který v letech 1920-1923 v Československu vyhrál padesát zápasů v řadě při skóre 230:40. Z této doby pochází termín „Železná Sparta“, která vítězila také ve Vídni (rakouský fotbal byl vynikající) a na zájezdech ve Francii a Španělsku. V roce 1927 vyhrála Středoevropský pohár, obdobu dnešní Ligy mistrů. Káďa odmítal nabídky z evropských velkoklubů, protože chtěl zůstat doma, Sparta se mu pak „odměnila“ neproplacením dohodnuté odměny.
Kapitánem byl i v reprezentaci (44 zápasů), ve finále olympijského turnaje v Antverpách v roce 1920 vyzval své spoluhráče na protest proti řízení hry rozhodčím k odchodu ze hřiště (mužstvo bylo diskvalifikováno). Vynikal i v hokeji, s reprezentací vyhrál v letech 1914, 1922 a 1925 Mistrovství Evropy, stříbro má ze šampionátu z roku 1921, bronz z roku 1923.
Foto: Slavného hráče fotografoval i slavný fotograf - Káďa na snímku Františka Drtikola (zdroj ČTK).