Zdeněk Vlk

Mistr sportu (1965)

Datum narození

Od roku 1954 začínal s basketbalem ve sportovním oddíle při Závodech Jana Švermy Brno (trenéři bratři Vykydalové). Na konci 50. let se účastnil soutěží v mládežnických kategoriích za Spartak ZJŠ Brno. V roce 1960 začal hrát za A družstvo - 1. československá liga (4x byl členem brněnského mistrovského celku).

V roce 1964 se účastnil Poháru mistrů evropských zemí za ZJŠ Zbrojovku Spartak Brno (ve finále hráli s Realem Madrid). V roce 1969 se opět účastnil Poháru mistrů evropských zemí za TJ Zbrojovku Brno (přejmenováno ze Zbrojovka Spartak Brno).

Od roku 1972 pracoval v ČRo Brno - komentoval zápasy první fotbalové a hokejové ligy, Mezinárodního tenisového mistrovství v Itálii a zaměřoval se hlavně na celé sportovní dění Jihomoravského kraje.

Memoriál Zdeňka Vlka" - vznikl v roce 2008 při základní škole náměstí Svornosti v Brně (s nápadem založit tento memoriál přišel pan Vlastimil Chalupa; patronem je ČRo Brno, organizátorem Sportovní akademie pro mládeže Brno o.s., turnaj je určen žákům základních škol)