Rodina Divíškova by měla být celkově v prostředí Brna více doceněna.
Puňa, sestra Tunala Divíška, teta Niny Divíškové, průkopnice ženského sportu. Věnovala se atletice, házené, lyžování a tenisu.
Marie Divíšková, která již v dětství získala přezdívku Puňa, se narodila v rodině, která pokládala základy sportu v prostředí českého Brna. Její otec, Karel Divíšek starší, se přátelil s Jiřím Mahenem, Dušanem Jurkovičem a dalšími osobnostmi, s nimiž spoluzakládal turistický a lyžařský kroužek, v roce 1920 také na svahu Wilsonova lesa pořádal první lyžařské závody ve městě.
Jeho dcera Marie vynikala hned v několika sportech, nejvíce patrně v atletice a házené. Již ve třinácti letech, v roce 1913, vyhrála vůbec první atletické závody žen v Brně. Jednalo se o běh dam na 100 a 300 yardů, které se tehdy pořádaly v rámci IV. mezinárodních závodů Moravské Slavie. Dosáhla tehdy časů 13,0 a 59,0 s.
Puňa, jak jí říkali v rodině a v okruhu přátel, byla také klíčovou hráčkou házenkářského oddílu Moravské Slavie. Vynikala i v tenise, plavání a lyžování, doslova exibovala na Všesportovní slavnosti Moravské Slavie v září 1919. Zaznamenány jsou i její úspěchy na prvních plaveckých závodech Českého veslařského klubu v Brně (na Svratce), kde zvítězila v závodech dam na 50 a 100m prsa.
Jejím bratrem byl proslulý všestranný sportovec, automobilový závodník, letec a potápěč Karel Divíšek. Puňa byla tetou jeho dětí, pozdější herečky Niny a keramičky Tamary.